CYBERIADA – TRWA PODRÓŻ DO NFR!

 

Konstruktorzy i Konstruktorki światów mierzą się w boju, którego celem jest ostateczne rozstrzygnięcie sporu o to, gdzie istnieją światy i cywilizacje, które osiągnęły Najwyższą Fazę Rozwoju. Wszak każda napotkana cywilizacja twierdzić może, że jest NFR, gdyż nie podróżując nie ma szansy na konfrontację swoich osiągnięć z innymi.

Dlatego zarządziliśmy organizację Cyberiady – zawodów cyfrowego światotworzenia, w których najlepsze zespoły konstruktorskie wyruszyły na Wyprawy pozwalające ocenić, kto realnie osiągnął Najwyższą Fazę Rozwoju

Konstruktorzy i Konstruktorki intensywnie pracują, toczą bitwy z innymi zespołami, rozwiązują zagadki i pokonują przeszkody w drodze do celu.

Droga w którą wyruszyli, pozwala na spotkanie wielu przewodników i przewodniczek, którzy pomagają osiągnąć upragniony cel, a zdobyte doświadczenie otwiera przed nimi drzwi do profesjonalnej kariery konstruktorskiej.

Zgłoś się!

Dla studentów_ek

Zapisz się na darmowy kurs online!

GameDev…? Ciekawi Cię ta branża, kochasz gry wideo i chcesz tworzyć je jeszcze lepiej?
Zapisz się na darmowy kurs online od Cyberiady! Udostępnimy Ci dożywotni dostęp do materiałów wideo stworzonych przez praktyków w branży.

Co znajdziesz w środku?

  • Ponad 7.5h materiałów wideo podzielonych na filmiki 10-20min
  • Kurs podzielony na 5 modułów: proces tworzenia gier, game design, światotworzenie, narracja w grach, wydawanie gry
  • Konsultacje z mentorami
  • Webinar specjalny z twórcami materiałów
  • Możliwość poznania innych studentów zafascynowanych grami wideo

Wypełnij formularz, a otrzymasz dostęp do platformy w dniu otwarcia.

Dla nauczycieli_ek akademickich

  • weźmiesz udział w serii szkoleń, wykładów i prelekcji dotyczących projektowania gier
  • weźmiesz udział w cyklu warsztatów wprowadzających w podstawy tworzenia gier, wykorzystania gier w ramach pracy akademickiej, sposobów wspierania studentów
  • otrzymasz specjalnie przygotowane kompendium wiedzy z informacjami, linkami do materiałów edukacyjnych i informatycznych
  • będziesz miał możliwość konsultacji pojedynczego wydarzenia/działania popularyzującego gamedev oraz Mistrzostwa w projektowaniu gier komputerowych na swojej uczelni (spotkanie, artykuł na stronie uczelni lub mediach społecznościowych, konsultacje online itp.)
  • po zakończeniu projektu dostaniesz dostęp do skryptów i programów nauczania
  • za swoje zaangażowanie w opiekę nad grupami oraz działania animacyjne/popularyzatorskie na uczelni otrzymasz wynagrodzenie (min. 2000 zł)

Aktualności

Kongres Megabitowy

Kongres Megabitowy to wydarzenie dla przedstawicieli/ek gamedevu oraz nauczycieli/ek akademickich zainteresowanych możliwościami, jakie oferuje współczesnej edukacji branża growa. Kongres realizowany jest w partnerstwie z Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych. W jego programie znajdą się wykłady i...

Czytaj więcej

Najważniejsze etapy

Proces rekrutacji już za Wami? W takim razie najwyższy czas wybrać się w pierwszą podróż! Przed Wami Wyprawa Kwalifikacyjna do jednej z pięciu baz (Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Kraków oraz Wrocław). Podczas trzech dni wysłuchacie inspirujących wykładów o projektowaniu gier, przygotujecie grę w ramach game jamu i poznacie inne zakwalifikowane drużyny. Gotowi na wyprawę? Pakujcie pomysły i plecaki!

Terminy Wypraw:

Baza Smoka (Kraków) 19-21.11.2021

Baza Czarta (Lublin) 22-24.11.2021

Baza Żubra (Białystok) 22-24.11.2021

Baza Krasnali (Wrocław) 25-27.11.2021

Baza Łuczniczki (Bydgoszcz) 26-28.11.2021

Po Wyprawach Kwalifikacyjnych czas na kolejny stopień wtajemniczenia – wyprawy edukacyjne dla 25 zespołów. Sześciodniowe wyjazdy to czas przeznaczony na warsztaty w kilku ścieżkach tematycznych (game development, experience design, game design). Poza szlifowaniem umiejętności nie zabraknie też okazji do integracji i poznawania osób z innych drużyn. Doskonałą okazją do tego będzie dwudniowy game jam, w którym zostaniecie podzieleni na zespoły drogą losowania. Edukacja i integracja, akcja!

Terminy Wypraw

Baza Smoka (Kraków) 30.11-5.12.2021

Baza Czarta (Lublin) 10-15.12.2021

Baza Żubra (Białystok) 14-16.12.2021

Baza Krasnali (Wrocław) 6-11.12.2021

Baza Łuczniczki (Bydgoszcz) 13-18.12.2021

Podczas całego procesu tworzenia gier możecie liczyć na wsparcie specjalistów z różnych ścieżek tematycznych (m.in. game design, game development, experience design, udźwiękowienie, projekt management, promocja). Konsultacje on-line pomogą Wam wynieść wasze projekty na prawdziwie mistrzowski poziom. W tym czasie będziecie również popularyzować gamedev na własnych uczelniach.

W 2022 roku w każdej bazie odbędą się po dwa jednodniowe zjazdy dla zespołów uczestniczących w projekcie. Każdy zjazd to występ gościa specjalnego, warsztaty ze specjalistami w obszarach tematycznych oraz konsultacje projektów gier ze specjalistami. Krótkie, ale intensywne i treściwe.

Terminy Wypraw:

Baza Smoka (Kraków) 19.03.2022,
20.05.2022

Baza Czarta (Lublin) 15.03.2022,
20.05.2022 

Baza Żubra (Białystok) 25.03.2022,    25.05.2022

Baza Krasnali (Wrocław) 12.03.2022,
21.05.2022

Baza Łuczniczki (Bydgoszcz) 17.03.2022,
24.05.2022

 

Gala śródfinałowa, to wydarzenie online. Najpierw Wy nadsyłacie prototyp gry, wideo zwiastun gry i prezentację zespołu, a następnie jury wybiera 10 zespołów, które zakwalifikują się do udziału w finałowej „Bitwie konstruktorskiej” i gali podsumowującej projekt.

Finałowy etap mistrzostw, czyli Bitwa konstruktorska, w której zmierzy się 10 najlepszych zespołów, będzie miała formę trzydniowego game jamu. Na tym etapie jury oceni też Waszą pracę podczas całego projektu i wyłoni zwycięzców.

Trzy najlepsze drużyny zostaną zaproszone na warsztaty do studia gier.

Trzy najlepsze zespoły wezmą udział w wyjazdach do studia gier Ten Square Games. Tam spotkacie się z czołowymi na świecie projektantami gier, wysłuchacie prelekcji i weźmiecie udział w warsztatach.

Termin warsztatów zostanie ustalony w porozumieniu ze studiem, ale odbędą się one do końca 2022 r.

CYBER ZESPÓŁ

KONTAKT

dla mediów:

 

promocja@cyberiada.info

691727101

609978180

dla uczestników_czek:

 

kontakt@cyberiada.info