NIECH ROZPOCZNIE SIĘ CYBERIADA!

 

Konstruktorzy i Konstruktorki światów poszukiwani! Przyszedł czas by rozstrzygnąć spór gdzie istnieją światy i cywilizacje, które osiągnęły Najwyższą Fazę Rozwoju. Wszak każda napotkana cywilizacja twierdzić może, że jest NFR gdyż nie podróżując nie ma szansy na konfrontację swoich osiągnięć z innymi.

Dlatego zarządzamy organizację Cyberiady – zawodów cyfrowego światotworzenia, w których najlepsze zespoły konstruktorskie wyruszą na Wyprawy pozwalające ocenić, kto realnie osiągnął Najwyższą Fazę Rozwoju

Czeka Was intensywna praca, stoczycie niejedną bitwę z innymi zespołami i nieraz będziecie musieli zmieniać trasę Waszej podróży. 

Droga w którą wyruszycie, pozwoli na spotkanie wielu przewodników i przewodniczek, którzy pomogą wam osiągnąć upragniony cel, a zdobyte doświadczenie otworzy przed Wami drzwi do profesjonalnej kariery konstruktorskiej. 

Do biegu…

Gotowi..?

START!

Dla studentów_ek

 

  • weźmiesz udział w serii darmowych szkoleń i konsultacji online pozwalających rozwinąć kompetencje w zakresie programowania gier, projektowania mechanik oraz aspektów audiowizualnych
  • skonfrontujesz swoje umiejętności w ramach game jamów, w których zmierzysz się z najlepszymi studenckimi drużynami z Polski,
  • poznasz bezpośrednio twórców i twórczynie gier z renomowanych firm branży gamedev i będziesz mieć szansę na poznanie ich pracy “od kuchni”
  • każda drużyna zakwalifikowana do Wypraw kwalifikacyjnych otrzyma gadżety i upominki o wartości 1000 zł
  • koszty noclegów, wyżywienia i dojazdów pokrywają organizatorzy
  • dziesięć najlepszych drużyn zawalczy w finałowym game jam o dodatkową nagrodę dla twórców najlepszej gry mobilnej
  • trzy najlepsze drużyny Cyberiady wezmą udział w ekskluzywnych warsztatach u jednego z największych producentów gier w Polsce - studia Ten Square Games

Dla nauczycieli_ek akademickich

  • weźmiesz udział w serii szkoleń, wykładów i prelekcji dotyczących projektowania gier
  • weźmiesz udział w cyklu warsztatów wprowadzających w podstawy tworzenia gier, wykorzystania gier w ramach pracy akademickiej, sposobów wspierania studentów
  • otrzymasz specjalnie przygotowane kompendium wiedzy z informacjami, linkami do materiałów edukacyjnych i informatycznych
  • będziesz miał możliwość konsultacji pojedynczego wydarzenia/działania popularyzującego gamedev oraz Mistrzostwa w projektowaniu gier komputerowych na swojej uczelni (spotkanie, artykuł na stronie uczelni lub mediach społecznościowych, konsultacje online itp.)
  • po zakończeniu projektu dostaniesz dostęp do skryptów i programów nauczania
  • za swoje zaangażowanie w opiekę nad grupami oraz działania animacyjne/popularyzatorskie na uczelni otrzymasz wynagrodzenie (min. 2000 zł)

REKRUTACJA

 

Tworzenie gier to Twoja pasja i chcesz rozwijać się w tej dziedzinie? A może chcesz poznać specjalistów tworzących gry i zaczerpnąć od nich fachowych porad, by Twoje projekty były coraz lepsze?

Zgłoś się do udziału w Mistrzostwach Projektowania Gier Komputerowych dla studentów!

Jak to zrobić? Zbierz drużynę znajomych z uczelni chętnych do wspólnego tworzenia gier. Zespół musi być złożony z 8-9 osób (max. 6 mężczyzn) oraz od 1 do 3 nauczycieli_ek akademickich, którzy zgodzą się pełnić rolę waszych opiekunów_ek. Przypiszcie swój projekt do jednej z 3 głównych kategorii gier. Opiszcie swój pomysł na grę główną, nad którą będziecie pracować podczas projektu, nagrajcie wideo prezentujące wasz zespół i powierzcie swój los w ręce jurorów!

Jury wnikliwie oceni Wasze pomysły na gry, doświadczenie osób z zespołu i motywację do uczestnictwa w projekcie. Spośród wszystkich zgłoszeń jurorzy wybiorą 45 zespołów – po 9 zespołów na każdą z Wypraw Kwalifikacyjnych. Wybrane drużyny otrzymają informację na około trzy tygodnie przed Wyprawą Kwalifikacyjną.

Na zgłoszenia zespołów czekamy do 5 listopada 2021 r.

Formularz rejestracyjny pojawi się już wkrótce! Nie chcesz go przegapić? Napisz do nas pod adres kontakt @ cyberiada.info wyrażając chęć udziału w Mistrzostwach, a wyślemy Ci informację, jak tylko uruchomimy go na naszej stronie internetowej.

Plan podróży do Najwyższej Fazy Rozwoju

Proces rekrutacji już za Wami? W takim razie najwyższy czas wybrać się w pierwszą podróż! Przed Wami Wyprawa Kwalifikacyjna do jednej z pięciu baz (Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Kraków oraz Wrocław). Podczas trzech dni wysłuchacie inspirujących wykładów o projektowaniu gier, przygotujecie grę w ramach game jamu i poznacie inne zakwalifikowane drużyny. Gotowi na wyprawę? Pakujcie pomysły i plecaki!

Po Wyprawach Kwalifikacyjnych czas na kolejny stopień wtajemniczenia – wyprawy edukacyjne dla 25 zespołów. Sześciodniowe wyjazdy to czas przeznaczony na warsztaty w kilku ścieżkach tematycznych (game development, experience design, game design). Poza szlifowaniem umiejętności nie zabraknie też okazji do integracji i poznawania osób z innych drużyn. Doskonałą okazją do tego będzie dwudniowy game jam, w którym zostaniecie podzieleni na zespoły drogą losowania. Edukacja i integracja, akcja!

Podczas całego procesu tworzenia gier możecie liczyć na wsparcie specjalistów z różnych ścieżek tematycznych (m.in. game design, game development, experience design, udźwiękowienie, projekt management, promocja). Konsultacje on-line pomogą Wam wynieść wasze projekty na prawdziwie mistrzowski poziom. W tym czasie będziecie również popularyzować gamedev na własnych uczelniach.

W 2022 roku w każdej bazie odbędą się po dwa jednodniowe zjazdy dla zespołów uczestniczących w projekcie. Każdy zjazd to występ gościa specjalnego, warsztaty ze specjalistami w obszarach tematycznych oraz konsultacje projektów gier ze specjalistami. Krótkie, ale intensywne i treściwe.

Gala śródfinałowa, to wydarzenie online. Najpierw Wy nadsyłacie prototyp gry, wideo zwiastun gry i prezentację zespołu, a następnie jury wybiera 10 zespołów, które zakwalifikują się do udziału w finałowej „Bitwie konstruktorskiej” i gali podsumowującej projekt.

Finałowy etap mistrzostw, czyli Bitwa konstruktorska, w której zmierzy się 10 najlepszych zespołów, będzie miała formę trzydniowego game jamu. Na tym etapie jury oceni też Waszą pracę podczas całego projektu i wyłoni zwycięzców.

Trzy najlepsze drużyny zostaną zaproszone na warsztaty do studia gier.

Trzy najlepsze zespoły wezmą udział w wyjazdach do studia gier Ten Square Games. Tam spotkacie się z czołowymi na świecie projektantami gier, wysłuchacie prelekcji i weźmiecie udział w warsztatach.

Termin warsztatów zostanie ustalony w porozumieniu ze studiem, ale odbędą się one do końca 2022 r.

CYBER ZESPÓŁ

KONTAKT

dla mediów:

 

promocja@cyberiada.info

691727101

609978180

dla uczestników_czek:

 

kontakt@cyberiada.info

Dofinansowano ze środków budżetu państwa.
Program Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029.

Mistrzostwa w Projektowaniu Gier Komputerowych

Fundacja TEAM Teatrikon